Skatepark pod Mostom SNP

Príprava projektu
Povoľovacie procesy
Realizácia
Ukončené

Filozofiou revitalizácie tohto územia bolo zapojiť do verejného priestoru viacero funkcií. Zapojiť do verejného priestoru skateboarding, tak aby vznikol čo najatraktívnejší sociálny priestor ako pre jazdcov tak aj pre širokú verejnosť.

 V navrhovanom skateparku môžu jazdiť okrem skateboardistov  aj BMX, inline-isti a kolobežkári. Táto funkcia bude doplnená aj o fitness stanicu pre bežcov na rozcvičenie. Nová funkcia a revitalizácia celého priestoru prinesie aj väčšiu bezpečnosť tohto, čím ďalej viac navštevovaného miesta.  

Tento projekt je súčasťou Programu obnovy verejných priestorov Bratislavy – Živé miesta. Je to historicky prvý rámec na systematickú zmenu verejného priestoru hlavného mesta na viacerých úrovniach. Program je realizovaný v spolupráci s hlavným mestom a mestskými časťami.

Mohlo by vás tiež zaujímať

Pozrite sa ako vyzerala prvá vychádzka v Sade Janka Kráľa

22. 7. 2021

Cieľom prvej prechádzky v Sade Janka Kráľa bolo okrem identifikovania problematických bariér či zlej infraštruktúry aj zvýšiť povedomie o tom, ako ľud...

Sad Janka Kráľa

Počas leta zbierame podklady na vypísanie architektonickej súťaže pre Sad Janka Kráľa

18. 6. 2021

Metropolitný inštitút Bratislavy začal participatívny proces, ktorého cieľom je zozbierať čo najviac podkladov pre budúcu revitalizáciu Sadu Janka Krá...