Ikonické Živé miesta sú už aj na tričkách. Grafiky pozorovateľne zvierat Vydrica, areálu Malý Slavín a objektu v Sade Janka Kráľa vytvorila Daniela Olejníková

30. novembra 2022

Oblečenie a ďalšie predmety s potlačou zobrazujúcou obľúbené turistické miesta v mestských lesoch sú už v predaji.

Metropolitný inštitút Bratislavy (MIB) prináša oblečenie a ďalšie predmety s potlačou pozorovateľne zvierat Vydrica a areálu Malý Slavín, ktoré sa stali obľúbenými turistickými zastávkami pri návšteve bratislavských mestských lesov. K nim pribudol aj motív zobrazujúci objekt v Sade Janka Kráľa – modernistickú budovu od Ferdinanda Končeka, ktorú čaká prestavba.

Grafiky vytlačené na tričkách, mikine, zápisníku a plátennej taške vytvorila dizajnérka Daniela Olejníková. Merch je v predaji na bratislavských vianočných trhoch na Hlavnom námestí v stánku BKIS (Bratislavské kultúrno informačné stredisko). Zápisníky a tašky sa dajú zakúpiť aj v kníhkupectve Artforum na Kozej ulici.

Tričká s grafikou pozorovateľne zvierat Vydrica, areálu Malý Slavín a objektu v Sade Janka Kráľa sú v predaji v dámskom i pánskom strihu a v bielej a tmavomodrej farbe. Sú vyrobené z certifikovanej organickej bavlny GOTS. Mikiny sú iba v tmavomodrej farbe, majú kapucňu s podšívkou a vrecká v štýle klokanky. Potlač je robená sieťotlačou v dvoch farbách.

Pozorovateľňa zvierat Vydrica vznikla v rámci programu Živé miesta a vyslúžila si nomináciu na ocenenie CE ZA AR v kategórii Exteriér. Nenápadný drevený prístrešok podľa návrhu ateliéru Office 110 ponúka výhľady na okolitú prírodu, šťastlivým návštevníkom a návštevníčak sa môže naskytnúť pohľad aj na divú zver.

Areál Malý Slavín je obľúbenou lokalitou v Malých Karpatoch na rekreačnej trase prepájajúcej Raču a Záhorskú Bystricu. V rámci revitalizácie areálu tu vznikol kompaktný altánok podľa návrhu ateliéru BAKYTA architekti. Konštrukcia z tenkých stĺpov, ktoré nesú zavesené drevené prestrešenie, ponúka veľkorysý priestor pre posedenie a oddych. Rekonštrukcia areálu získala ocenenie CE ZA AR v kategórii Exteriér.

Objekt v Sade Janka Kráľa, ktorý sa preslávil ako nočný klub, čaká obnova. Plánovaná rekonštrukcia prinavráti modernistickej budove od architekta Ferdinanda Končeka dôstojný vzhľad a využitie vhodné pre lokalitu, v ktorej sa nachádza. Po obnove tu návštevníci nájdu rodinné bistro, podvečer sa tento priestor zmení na reštauráciu s menšou ponukou jedál. Projekt rekonštrukcie nevyužívanej budovy je súčasťou plánu zatraktívniť a vkusne zrevitalizovať Sad Janka Kráľa.

Ďalšie aktuality

Zobraziť viac aktualít

Ako vytvoriť obľúbenú ulicu: Pozývame vás na diskusiu

22. 3. 2023

Diskusia sa uskutoční 3. apríla 2023 o 18:00 v kaviarni Emil v Mirbachovom paláci....

Z interiéru ikonických kúpeľov Grössling sa vynosilo vyše 1500 ton sutiny

23. 2. 2023

Nové vizualizácie odhaľujú detaily budúcej podoby sáun aj vonkajšieho bazéna....

V Bratislave je viac zábradlí, ako je nutné. Vhodnejšou bariérou môže byť zeleň

13. 2. 2023

MIB pripravil koncepčné pravidlá, vďaka ktorým sa zo zábradlia stane funkčný a estetický prvok vo verejnom priestore....