Ikonické Živé miesta sú už aj na tričkách. Grafiky pozorovateľne zvierat Vydrica, areálu Malý Slavín a objektu v Sade Janka Kráľa vytvorila Daniela Olejníková

30. novembra 2022

Oblečenie a ďalšie predmety s potlačou zobrazujúcou obľúbené turistické miesta v mestských lesoch sú už v predaji.

Metropolitný inštitút Bratislavy (MIB) prináša oblečenie a ďalšie predmety s potlačou pozorovateľne zvierat Vydrica a areálu Malý Slavín, ktoré sa stali obľúbenými turistickými zastávkami pri návšteve bratislavských mestských lesov. K nim pribudol aj motív zobrazujúci objekt v Sade Janka Kráľa – modernistickú budovu od Ferdinanda Končeka, ktorú čaká prestavba.

Grafiky vytlačené na tričkách, mikine, zápisníku a plátennej taške vytvorila dizajnérka Daniela Olejníková. Merch je v predaji na bratislavských vianočných trhoch na Hlavnom námestí v stánku BKIS (Bratislavské kultúrno informačné stredisko). Zápisníky a tašky sa dajú zakúpiť aj v kníhkupectve Artforum na Kozej ulici.

Tričká s grafikou pozorovateľne zvierat Vydrica, areálu Malý Slavín a objektu v Sade Janka Kráľa sú v predaji v dámskom i pánskom strihu a v bielej a tmavomodrej farbe. Sú vyrobené z certifikovanej organickej bavlny GOTS. Mikiny sú iba v tmavomodrej farbe, majú kapucňu s podšívkou a vrecká v štýle klokanky. Potlač je robená sieťotlačou v dvoch farbách.

Pozorovateľňa zvierat Vydrica vznikla v rámci programu Živé miesta a vyslúžila si nomináciu na ocenenie CE ZA AR v kategórii Exteriér. Nenápadný drevený prístrešok podľa návrhu ateliéru Office 110 ponúka výhľady na okolitú prírodu, šťastlivým návštevníkom a návštevníčak sa môže naskytnúť pohľad aj na divú zver.

Areál Malý Slavín je obľúbenou lokalitou v Malých Karpatoch na rekreačnej trase prepájajúcej Raču a Záhorskú Bystricu. V rámci revitalizácie areálu tu vznikol kompaktný altánok podľa návrhu ateliéru BAKYTA architekti. Konštrukcia z tenkých stĺpov, ktoré nesú zavesené drevené prestrešenie, ponúka veľkorysý priestor pre posedenie a oddych. Rekonštrukcia areálu získala ocenenie CE ZA AR v kategórii Exteriér.

Objekt v Sade Janka Kráľa, ktorý sa preslávil ako nočný klub, čaká obnova. Plánovaná rekonštrukcia prinavráti modernistickej budove od architekta Ferdinanda Končeka dôstojný vzhľad a využitie vhodné pre lokalitu, v ktorej sa nachádza. Po obnove tu návštevníci nájdu rodinné bistro, podvečer sa tento priestor zmení na reštauráciu s menšou ponukou jedál. Projekt rekonštrukcie nevyužívanej budovy je súčasťou plánu zatraktívniť a vkusne zrevitalizovať Sad Janka Kráľa.

Ďalšie aktuality

Zobraziť viac aktualít

Aký počet neobývaných bytov je v Bratislave? 

9. 11. 2023

Keďže v Bratislave badať pokles dostupnosti bývania, je nevyhnutnou otázkou, do akej miery je tento problém podporený investičnými bytmi, ktoré sú dlh...

Premena Mlynských nív: Ako má vyzerať štvrť 21. storočia?

24. 10. 2023

Zóna Mlynské nivy chce byť štvrťou 21. storočia, kde sa bude ľuďom nielen dobre bývať či pracovať, ale aj žiť. Čo všetko by sa malo na ploche s rozloh...

Nová metodika pre budovanie občianskej vybavenosti: rozvoj mesta založený na transparentných pravidlách

17. 10. 2023

Metropolitný inštitút Bratislavy predstavuje návrh transparentných pravidiel, podľa ktorých sa developeri budú podieľať na budovaní občianskej vybaven...