Plánujeme Bratislavu: Pozývame vás na diskusie o rozvoji mesta

22. júla 2022

Príďte sa dozvedieť viac o rozvoji mesta a budúcnosti, akú pre Bratislavu plánujeme. Diskusie sa uskutočnia 8.8., 17.8. a 23.8. na Tyršáku.

O tom, ako sa plánuje mesto, čo táto disciplína obnáša, a aká je vízia ďalšieho rozvoja Bratislavy, sa budeme rozprávať počas letných diskusií na mestskej pláži Tyršák s odborníčkami a odborníkmi na urbanizmus, architektúru a ďalšími špecialistkami a špecialistami s dlhoročnými skúsenosťami.

Vstup na diskusie je voľný.

Ako zapojiť rieku do života mesta

8. augusta 2022 o 18:00 na Tyršáku

Čo znamená pre Bratislavu a jej obyvateľov, že mestom preteká Dunaj? Čo pomáha zlepšovať zapojenie rieky do života ľudí v meste? Ako by sa dali zlepšiť podmienky pre rekreáciu v okolí Dunaja bez toho, aby trpela príroda?

Diskutovať budú: Jana Bozáňová – urbánna ekologička z MIB; Martin Mišík – iniciátor projektu Bratislavský Dunajský Park; Peter Gero – architekt a urbanista. Diskusiu moderuje Milota Sidorová.

Kde sa mesto má rozvíjať a kde nie

23. augusta 2022 o 18:00 na Tyršáku

Ako sa má Bratislava ďalej rozvíjať? Vieme dobre využiť tie kapacity mesta, ktoré teraz má, potrebuje sa Bratislava rozširovať? Ako mesto uvažuje o rozvojových územiach – čo je potrebné chrániť, a ktoré územia dnes mesto nevyužíva tak, ako by mohlo?

Diskutovať budú: Juraj Šujan, poradca primátora pre rozvoj mesta, územné plánovanie a komunikáciu s developermi; Juraj Benetin –  architekt; Tamara Stohlová – enviromentalistka; Pavel Šuška – humánny geograf, pôsobí na Ústave geografie SAV v Bratislave, spoluautor publikácie Suburbanizácia: Ako sa mení zázemie Bratislavy. Diskusiu moderuje Martin Staňo.

Aká vysoká má byť Bratislava

19. septembra 2022 o 18:00 na Tyršáku

Metropolitný inštitút Bratislavy vypracoval urbanistickú štúdiu výškového zónovania, ktorá prináša dôležité usmernenie, ako sa má hlavné mesto rozvíjať do výšky. Na akých princípoch táto štúdia stavia a prečo obmedzila maximálnu výšku budov v Bratislave na 160 metrov?

Ďalšie aktuality

Zobraziť viac aktualít

Vyhlasujeme architektonickú súťaž na pamätník pre 30 000 obetí pandémie Covidu-19

11. 8. 2022

Pri najväčšej nemocnici na Slovensku vznikne unikátne umelecké dielo, ktoré má dôstojne pripomínať desaťtisíce obetí pandémie koronavírusu. Podoba pam...

Ako pomáhame zmierňovať horúčavy v Bratislave

6. 8. 2022

Hoci mestá klimatickú krízu nevyriešia, môžu ju aspoň zmierniť. Metropolitný inštitút Bratislavy sa téme adaptácie na zmenu klímy venuje od svojho vzn...

Do obnovy verejných priestorov sa zapoja ďalšie popredné architektonické ateliéry, ktoré uspeli v súťaži

2. 8. 2022

Z verejnej súťaže vzišlo šesť architektonických tímov, ktoré budú pre mesto navrhovať a tvoriť kvalitné verejné priestory. ...