Trnavské mýto sa mení na príjemný priestor s tieňom a posedením

Verejný priestor
Zeleň
23. júna 2021

Trnavským mýtom prejde denne množstvo ľudí. Úprava v podobe novej zelene a sedenia prinesie zmenu z čisto tranzitného priestoru, ktorý pôsobí niekedy nehostinne a vyprahnuto, na miesto, kde sa radi zastavíme, oddýchneme si v tieni, či bez starostí počkáme na svoj spoj.

 Vybraný dlhoveký druh stromu je odolný aj voči vyšším teplotám a klimatickým zmenám. Stromy a trvalky výraznejšie zazelenajú na budúci rok, teraz prebieha proces zakorenenia v prekoreňovacích bunkách. Platany zároveň získavajú vodu cez zavlažovací systém, ktorý ide priamo k ich koreňom.
Mesto zároveň kvôli zvýšeniu bezpečnosti pridali 2 nové kamery a polícia bude priestor vo zvýšenej miere kontrolovať.

Tento projekt je súčasťou programu obnovy verejných priestorov Bratislavy – Živé miesta. Viac projektov si môžete pozrieť tu: http://zivemiesta.sk.

Ďalšie aktuality

Zobraziť viac aktualít

Park Husova na Kolibe je opäť otvorený pre verejnosť

Revitalizácia
Verejný priestor
23.7.2021

Obyvateľky a obyvatelia mesta môžu po roku navštíviť park Husova na Kolibe, v ktorom sa obnovilo detské ihrisko, vymenili lavičky, položila nová dlažba či dosadila zeleň.

Kedysi bitúnok, dnes trhovisko. Trhy zvyknú skrývať zaujímavé príbehy

Revitalizácia
Verejný priestor
21.7.2021

Pri hľadaní budúcej podoby trhoviska Miletičova sa oplatí pozrieť aj za hranice Slovenska. Obzvlášť podnetné bývajú príbehy tržníc, ktoré vznikli na miestach niekdajších fabrík či priemyselných areálov. Je to dôkaz toho, že trhy dokážu prinavrátiť život opusteným miestam a zároveň obohatiť celé štvrte. Zozbierali sme pre vás niekoľko inšpiratívnych trhovísk, ktoré sú zaujímavé svojou históriou i súčasným modelom fungovania.

Obľúbené bratislavské trhovisko „Miletička“ získa novú podobu, podnety na zlepšenie zbierame aj od obyvateľov

Revitalizácia
Verejný priestor
25.6.2021

Trhovisko Miletičova je jedným z najznámejších trhovísk v Bratislave. Metropolitný inštitút Bratislavy v spolupráci s hlavným mestom a mestskou časťou Ružinov vyhlásia architektonickú súťaž, ktorá pomôže trhovisku zlepšiť svoju situáciu a zvýšiť atraktivitu nielen pre návštevníkov, ale aj pre súčasných a budúcich predajcov. Súťaži bude predchádzať komplexný participatívny proces.