Trnavské mýto sa mení na príjemný priestor s tieňom a posedením

Verejný priestor
Zeleň
23. júna 2021

Trnavským mýtom prejde denne množstvo ľudí. Úprava v podobe novej zelene a sedenia prinesie zmenu z čisto tranzitného priestoru, ktorý pôsobí niekedy nehostinne a vyprahnuto, na miesto, kde sa radi zastavíme, oddýchneme si v tieni, či bez starostí počkáme na svoj spoj.

 Vybraný dlhoveký druh stromu je odolný aj voči vyšším teplotám a klimatickým zmenám. Stromy a trvalky výraznejšie zazelenajú na budúci rok, teraz prebieha proces zakorenenia v prekoreňovacích bunkách. Platany zároveň získavajú vodu cez zavlažovací systém, ktorý ide priamo k ich koreňom.
Mesto zároveň kvôli zvýšeniu bezpečnosti pridali 2 nové kamery a polícia bude priestor vo zvýšenej miere kontrolovať.

Tento projekt je súčasťou programu obnovy verejných priestorov Bratislavy – Živé miesta. Viac projektov si môžete pozrieť tu: http://zivemiesta.sk.

Ďalšie aktuality

Zobraziť viac aktualít

Bratislava má dizajn manuál pre verejné osvetlenie, v nasledujúcich rokoch sa plánuje veľká modernizácia

Hlavné mesto plánuje komplexne modernizovať a rekonštruovať verejné osvetlenie v Bratislave. Postupná obnova sa bude realizovať v súlade s novým manuálom, ktorý pripravili odborníci z Metropolitného inštitútu Bratislavy v spolupráci s magistrátom. Podrobný dokument prináša návod, kde a ako má byť osvetlenie osádzané, aby nevytváralo vo verejnom priestore prekážku. Bližšie tiež určuje minimálnu úroveň kvality dizajnu v jednotlivých zónach mesta.

Hľadáme architektov, ktorí budú tvoriť pre mesto kvalitné verejné priestory v Bratislave

Metropolitný inštitút Bratislavy a hlavné mesto vyhlasujú súťaž pre šesť architektonických tímov, ktoré budú navrhovať obnovu dlhodobo zanedbaných verejných priestorov z programu Živé miesta. V súťaži sa bude hodnotiť predovšetkým kvalita doterajšej architektonickej práce. Súťažné podklady sú zverejnené na webe, architekti sa môžu prihlásiť do 20. januára 2022.

Poznáme víťazný architektonický návrh Jurigovho námestia. Budúca rekonštrukcia oživí celú štvrť a posilní susedské vzťahy

Víťazom architektonicko-krajinárskej súťaže na komplexnú úpravu Jurigovho námestia v Karlovej Vsi sa stali architekti z 2M ateliér architektúry. Cieľom súťaže bolo nájsť spôsob, ako prinavrátiť roky zanedbaný verejný priestor naspäť ľuďom. Obnova námestia prinesie nové možnosti pre trávenie voľného času, vďaka čomu sa posilnia susedské vzťahy. Súťaž zastrešoval Metropolitný inštitút Bratislavy v spolupráci s hlavným mestom a mestskou časťou Karlova Ves.