Start with Children: v Bratislave bude v máji medzinárodná konferencia o vytváraní miest s ohľadom na potreby detí

21. februára 2024

Metropolitný inštitút Bratislavy v spolupráci s hlavným mestom Bratislava usporiada v máji jedinečný medzinárodný samit, ktorým iniciuje dôležitú diskusiu o meste, čo si všíma predovšetkým deti.

Ako urobiť mestá v prvom rade bezpečné pre deti, sa budú rozprávať starostky a starostovia, primátorky a primátori svetových metropol spolu s odbornou a širokou verejnosťou. Počas bohatého dvojdňového programu predstavia svoje vízie aj urbanista Gil Penalosa či architektka a urbanistka Ankita Chachra.

Limitovaný počet lístkov za zvýhodnenú cenu je už v predaji.  

„Mesto navrhnuté pre deti je mestom pre všetkých,“ myslí si architekt Simon Battisti, ktorý spolupracuje s Metropolitným inštitútom Bratislavy na projekte Mesto pre deti a je kurátorom programu samitu.

Táto myšlienka je nosnou témou konferencie zameranej na tvorbu miest ohľaduplných voči deťom s dôrazom na zvýšenie bezpečnosti. Rečníci a rečníčky z celého sveta na nej predstavia atraktívne prípadové štúdie a prinesú množstvo inšpirácie.

Čo ponúkne konferencia Start with Children: Bratislava Summit

Cieľom konferencie je nielen priniesť tému plánovania a vytvárania miest s ohľadom na bezpečnosť a potreby detí do mainstreamu, ale aj poskytnúť predstaviteľom miest z celého sveta platformu na diskusiu o výzvach, na zdieľanie úspechov, nadväzovanie kontaktov, výmenu skúseností a na učenie sa od odborníkov a odborníčok.

Hlavnými témami samitu budú navrhovanie zelených a prosperujúcich mestských štvrtí, vplyvy prostredia na zdravý vývoj detí, podpora samostatnosti a participácie detí, vzdelávanie v škole aj mimo nej, integrovanie umenia a kultúry do života detí vo verejnom priestore.

Na samite sa zúčastnia vedúce osobnosti z celého sveta, vrátane primátorov a primátoriek veľkých európskych miest, špičkových architektov a dizajnérok, odborníkov na mobilitu, odborníčok na hry, verejné zdravie a vzdelávanie, klimatológov, aktivistiek a renomovaných novinárov.

Prvými ohlásenými spíkrami sú Gil Penalosa či Ankita Chachra

Gil Penalosa je urbanista, ktorý pracoval so stovkami miest na pretváraní mestského prostredia, tak aby podporovalo zdravie a pohodu ľudí.

Ankita Chachra má 10-ročné skúsenosti ako architektka a urbanistka v presadzovaní záujmov detí a ich opatrovateľov prostredníctvom práce s verejným aj súkromným sektorom. Je riaditeľkou klimatického programu v americkom think tanku Capita.

Anna Dworakowska spoluzaložila spoločenské hnutie, ktoré poukazuje na zlý stav ovzdušia v Poľsku a vyžaduje spoluprácu štátu na zavedení opatrení.

Jan Gehl, architekt, profesor a konzultant v oblasti mestského dizajnu, sa vo svojej kariére zameriava na zlepšenie kvality života v mestách tým, že ich dizajn orientuje na ľudí v nich.

Dvojdňová konferencia bude v bratislavskej Starej tržnici

Podujatie sa bude konať v dňoch 28. – 29. mája 2024 v priestoroch Starej tržnice v Bratislave. Počas týchto dní bude možné zúčastniť sa na prednáškach, paneloch, workshopoch, prehliadkach v historickom centre Bratislavy.

Prvé lístky za zvýhodnenú cenu sú už v predaji

V predaji je limitovaný počet lístkov na konferenciu v cene 280 eur do 11. marca 2024. Vstupenky je možné zakúpiť si na webovej stránke konferencie www.startwithchildren.com. Po ich vypredaní budú k dispozícii vstupenky za 380 eur na dva dni. Pre študentstvo a neziskové organizácie je pripravený limitovaný počet lístkov za cenu 90 eur.

Ďalšie aktuality

Zobraziť viac aktualít

Start with Children: medzinárodný samit o tvorbe miest budúcnosti pre deti začína prvým sprievodným podujatím v pražskom CAMP-e

16. 4. 2024

V rámci partnerskej spolupráce medzi Bratislavou a Prahou sa 24. apríla 2024 uskutoční v pražskom CAMP-e sprievodné podujatie Urban talks pred konfere...

Start with Children: Bratislava bude v máji medzinárodným centrom diskusie o tvorbe miest budúcnosti pre deti

28. 3. 2024

Koncom mája sa Bratislava na dva dni premení na centrum medzinárodnej diskusie o tvorbe miest, ktoré sú bezpečnejšie, zelenšie a ohľaduplné voči potre...

Start with Children: ak chceme udržateľnú budúcnosť miest, plánujme s ohľadom na potreby detí 

13. 3. 2024

V máji privíta Bratislava viac ako 30 špičkových odborníkov a odborníčok na tvorbu miest ohľaduplných voči potrebám detí. S cieľom odovzdať svoje know...