Policajná stanica v Pentagone

Príprava projektu
Povoľovacie procesy
Realizácia
Ukončené

Policajná stanica zvýši bezpečnosť v lokalite a podporí sociálnych pracovníkov. Projekt je inšpirovaný návrhom policajnej stanice na Obchodnej ulici.

Po vzore Obchodnej ulice, nová policajná stanica vznikla aj na Stavbárskej ulici vo Vrakuni, v obytnom dome Pentagon. MIB pripravil návrh ako toto miesto efektívne využiť, aby bolo otvoreným a bezpečným priestorom. Nové pracovisko má okrem zázemia pre mestskú políciu slúžiť aj ako zázemie pre sociálnych pracovníkov a zároveň aj ako klientske centrum.

Mesto Bratislava odkúpilo v obytnom dome Pentagon bývalé priestory pohostinstva a zriadilo tu novú policajnú stanicu. Stálou prítomnosťou mestských policajtov mieni zvýšiť bezpečnosť v lokalite, ktorá má dlhodobé problémy s drogovo závislými ľuďmi a drogovými dílermi. Na stanici sa nachádza miesto prvého kontaktu a v prípade potreby môže polícia okamžite zasiahnuť. 

Metropolitný inštitút Bratislavy vypracoval návrh dispozície a dizajnu interiéru policajnej stanice, ktorý sa opiera o návrh policajnej stanice na Obchodnej ulici. Ten taktiež pripravil Metropolitný inštitút Bratislavy v roku 2019.  

Stanica je zložená z troch hlavných miestností. Prvá miestnosť, pri vstupe z átria s parkom, slúži ako klientske centrum. Ďalšie dve miestnosti slúžia ako zasadačka a denná miestnosť pre zamestnancov. Prevádzka zamestnancom mestskej polície poskytuje všetku technickú podporu, dostupnosť aj bezpečnosť.  

Tento projekt je spoločným projektom Metropolitného inštitútu Bratislavy, hlavného mesta, mestskej časti Bratislava-Vrakuňa a Mestskej polície Bratislava. 

Pôdorys pobočky MsP Vrakuňa

Mohlo by vás tiež zaujímať