Pozrite sa ako vyzerala prvá vychádzka v Sade Janka Kráľa

22. júla 2021

Cieľom prvej prechádzky v Sade Janka Kráľa bolo okrem identifikovania problematických bariér či zlej infraštruktúry aj zvýšiť povedomie o tom, ako ľudia s pohybovým či zrakovým obmedzením vnímajú verejný priestor.

 

Ľudia na vozíčku si dopredu zisťujú či miesto kam chcú ísť má napríklad bezbariérové toalety, ľudia so zrakovým obmedzením si musia dopredu naštudovať ako je priestor rozložený, pretože orientácia na mieste je príliš chaotická, túto realitu nám priblížila Platforma rodín detí so zdravotným znevýhodnením. Prechádzky sa zúčastnili aj organizátorky kurzov sebaobrany ZA SEBA sebaobrana pre ženy a deti, ktoré zdieľali rôzne tipy, ako sa brániť pred útočníkom, keďže Sad Janka Kráľa je priestor ktorému sa najmä osamotené ženy v noci vyhýbajú.

Vďaka tejto prechádzke sme získali zaujímavý pohľad na potreby verejného priestoru, aby sa stal skutočne inkluzívnym. Ďakujeme všetkým zúčastneným.
Najbližšie plánujeme vychádzky v Sade Janka Kráľa zamerané na miestnu faunu a flóru alebo dostupnosť bicyklom.

Ďalšie aktuality

Zobraziť viac aktualít

Poznáme víťazný návrh pre Janíkov dvor. Novú lokalitu s nájomnými bytmi, škôlkou či P+R parkovacím domom bude navrhovať ateliér A B.K.P.Š. 

4. 7. 2022

Víťazom architektonicko-urbanistickej súťaže na budúcu podobu polyfunkčnej zóny Janíkov dvor sa stali architekti z ateliéru A B.K.P.Š.. Navrhovali aj ...

Viac zelene v uliciach a modernejšia verejná doprava. Bratislava má plán, podľa ktorého sa bude rozvíjať do roku 2030

23. 6. 2022

Bratislava chce byť do roku 2030 ešte starostlivejšie, dostupnejšie a odolnejšie mesto. ...

MIB talk: Bratislava o desať rokov. Ako stratégia 2030 zmení naše hlavné mesto?

17. 6. 2022

Herečka Janka Kovalčíková a riaditeľ MIB Ján Mazúr sa porozprávali, ako strategický plán Bratislava 2030 posunie naše hlavné mesto do ďalšieho desaťro...