Po Bratislave putuje Pavilón na hranie. Aktuálne ho ľudia nájdu pri Štrkovci

9. augusta 2023

Pavilón na hranie sa aktuálne nachádza na Štrkovci v Ružinove a postupne sa presunie aj do ďalších mestských častí.

Metropolitný inštitút Bratislavy vytvára nové príležitosti pre hru vonku aj počas prázdnin. Aktuálne po Bratislave putuje Pavilón na hranie, ktorý sa postupne objaví v rôznych mestských častiach. Navštíviť ho môžu aj dospelí či seniori, ktorí tu nájdu bezpečný priestor pre voľnočasové aktivity. Slávnostný krst pavilónu prebehol v utorok 8. augusta pri Štrkovci v Ružinove. Krstnými rodičmi sa stali ilustrátorka Alexandra Just, členka Organizácie muskulárnych dystrofikov Natália Turčinová, atlét Ján Volko a ukrajinský huslista Lev Kryvorotko. Pavilón je súčasťou celomestského projektu Mesto pre deti.

Pavilón na hranie prišiel na Štrkovec. Multifunkčný priestor pre verejné aktivity zostane pri tomto obľúbenom jazere v Ružinove približne mesiac.

Pavilón na hranie je jednoduchý a hravý objekt, ktorý rád privíta všetkých okoloidúcich. V pavilóne nájdete športové náčinie či kriedy na chodník, a konať sa tu budú aj rôzne akcie ako sú diskusie, divadielka, premietania, čítačky či malé koncerty. Je to hravý a podnetný priestor, ktorý vytvára kontrast ku každodennému využívaniu ulice či parku. Zároveň podporuje hru vonku, čo je jeden z pilierov projektu Mesto pre deti,“ priblížila urbanistka Sandra Štasselová, ktorá koordinuje projekt Mesto pre deti na MIB.

Pavilón postupne zavíta do ďalších mestských častí, kde deťom aj dospelým prinesie príležitosť aktívne využívať verejný priestor a pretvoriť ho na miesto stretnutí, kultúrnych podujatí a zábavy. Prenosný pavilón vytvára tiež priestor pre budovanie komunitného života, podporuje kreativitu, prospieva fyzickému aj duševnému pohodliu, a tiež zlepšuje sociálne väzby či vzdelávanie. Jeho autorom a realizátorom je architekt Pavol Šiška.

Pavilón na hranie slávnostne pokrstili bublinkami v utorok 8. augusta štyria krstní rodičia, ktorí reprezentujú rôznorodé aktivity, ktoré sa v pavilóne vedia odohrávať. Krstnými mamami sa stali Alexandra Just – ilustrátorka, ktorej tvorba je súčasťou projektu Mesto pre deti, a Natália Turčinová – členka Organizácie muskulárnych dystrofikov, ktorá dlhodobo bojuje za myšlienku nezávislého života ľudí so špeciálnymi potrebami. Krstnými otcami sa stali Ján Volko – atlét, ktorého športové výkony inšpirujú všetky generácie, a Lev Kryvorotko – talentovaný ukrajinský huslista.

O aktivitách v pavilóne MIB pravidelne informuje na instagrame Mesto pre deti alebo facebooku.  Pavilón je možné využiť aj na vlastnú akciu, avšak treba ju vopred nahlásiť na info@mestopredeti.sk

Pavilón na hranie vznikol ako súčasť projektu Mesto pre deti, ktorý realizujú Metropolitný inštitút Bratislavy a mesto Bratislava v spolupráci s organizáciou UNICEF. Herné vybavenie zabezpečilo KOLO – Bratislavské centrum opätovného využitia.

Ďalšie aktuality

Zobraziť viac aktualít

Bratislava hostila jedinečnú konferenciu Start with Children 

4. 6. 2024

Posledné májové dni žila Bratislava diskusiami o lepších mestách pre deti. Na dvojdňovom samite Start with Children v Starej tržnici, ktorého spoluorg...

Do konferencie Start with Children ostáva 8 dní, poznáme špičkový program dvojdňového samitu o tvorbe miest pre budúce generácie

20. 5. 2024

Už len pár dní nás delí od začiatku medzinárodného samitu Start with Children o tvorbe miest, ktoré sú bezpečnejšie, zelenšie a ohľaduplné voči potreb...

Zlepšujeme bezpečnosť detí v okolí škôl

30. 4. 2024

Hlavné mesto a Metropolitný inštitút Bratislavy predstavili finálne riešenia priestorov na Vazovovej a Mudroňovej. ...