MIB talk: Janíkov dvor je dobrý príklad toho, ako tvoriť 15-minútové mesto

18. februára 2022

V lokalite Janíkov dvor vznikne nová polyfunkčná zóna známa aj ako 15-minútové mesto. O tom, ako tento projekt vznikol, a prečo je dôležitý sa dozviete v našej novej epizóde podcastu.

V lokalite Janíkov dvor pribudne pri predĺženej električkovej trati nová zóna spĺňajúca kritéria 15-minútového mesta. Nové nájomné byty, stredisko pre seniorov, materská škôlka, obchody, reštaurácie, služby či P+R parkovisko významne uľahčia život mnohým obyvateľom. Na najväčšom sídlisku v strednej Európe sa tiež skrášlia verejné priestory, vysadí sa nová zeleň a doplní sa chýbajúca občianska vybavenosť.

O tom, ako vzniká nová zóna Janíkov dvor, čo je koncept 15-minútového mesta, a kedy bude Bratislava mestom krátkych vzdialeností, sme sa v MIB Talk podcaste porozprávali s riaditeľom Sekcie územného plánovania Martinom Berežným, Marekom Harčárikom zo Sekcie súťaží a českým kolegom Jiřim Deylom z IPR, ktorý spolupracuje na Pláne Bratislavy 2030.

Podcast si môžete vypočuť na platforme Spotify

Ďalšie aktuality

Zobraziť viac aktualít

Poznáme víťazný návrh pre Janíkov dvor. Novú lokalitu s nájomnými bytmi, škôlkou či P+R parkovacím domom bude navrhovať ateliér A B.K.P.Š. 

4. 7. 2022

Víťazom architektonicko-urbanistickej súťaže na budúcu podobu polyfunkčnej zóny Janíkov dvor sa stali architekti z ateliéru A B.K.P.Š.. Navrhovali aj ...

Viac zelene v uliciach a modernejšia verejná doprava. Bratislava má plán, podľa ktorého sa bude rozvíjať do roku 2030

23. 6. 2022

Bratislava chce byť do roku 2030 ešte starostlivejšie, dostupnejšie a odolnejšie mesto. ...

MIB talk: Bratislava o desať rokov. Ako stratégia 2030 zmení naše hlavné mesto?

17. 6. 2022

Herečka Janka Kovalčíková a riaditeľ MIB Ján Mazúr sa porozprávali, ako strategický plán Bratislava 2030 posunie naše hlavné mesto do ďalšieho desaťro...