MIB talk: Ako vznikol nápad vlastnej bratislavskej dlažby

3. novembra 2021

Bratislava získa vlastnú dlažbu. Vypočujte si podcast o tom, ako vznikla.

Bratislava bude mať po vzore niektorých európskych metropol vlastnú dlažbu. Inú, na akú sme boli doteraz v hlavnom meste zvyknutí. Vyniká štyrmi typmi vzorov a dlaždicou s nápisom Bratislava. Jej návrh odkazuje na tvorbu troch slovenských umelcov Miroslava Cipára, Ľudovíta Fullu aj Milana Dobeša.

O tom, ako nová dlažba vznikala, či je vhodná aj pre nevidiacich a prečo je v Bratislave 60 druhov rôznych dlažieb, sa rozprávame s grafickým dizajnérom a spoluautorom bratislavskej dlažby Martinom Jenčom a kolegom architektom Jánom Urbanom, ktorý sa na MIBe venuje tvorbe verejných priestorov.

Podcast si môžete vypočuť na všetkých podcastových platformách.

Ďalšie aktuality

Zobraziť viac aktualít

Poznáme víťazný návrh pre Janíkov dvor. Novú lokalitu s nájomnými bytmi, škôlkou či P+R parkovacím domom bude navrhovať ateliér A B.K.P.Š. 

4. 7. 2022

Víťazom architektonicko-urbanistickej súťaže na budúcu podobu polyfunkčnej zóny Janíkov dvor sa stali architekti z ateliéru A B.K.P.Š.. Navrhovali aj ...

Viac zelene v uliciach a modernejšia verejná doprava. Bratislava má plán, podľa ktorého sa bude rozvíjať do roku 2030

23. 6. 2022

Bratislava chce byť do roku 2030 ešte starostlivejšie, dostupnejšie a odolnejšie mesto. ...

MIB talk: Bratislava o desať rokov. Ako stratégia 2030 zmení naše hlavné mesto?

17. 6. 2022

Herečka Janka Kovalčíková a riaditeľ MIB Ján Mazúr sa porozprávali, ako strategický plán Bratislava 2030 posunie naše hlavné mesto do ďalšieho desaťro...