Stážista/Stážistka – dopravný inžinier/ka pre projekt Mesto pre deti  

Kariéra
13. júna 2023

Hľadáme stážistu na leto pre projekt Mesto pre deti. Sme otvorení rôznym talentom, no študentky či študenti alebo absolventi dopravného inžinierstva budú obzvlášť vítaní.

Ako člen/ka tímu Mesto pre deti prispeješ k vytvoreniu bezpečných a inkluzívnych verejných priestorov v meste, v ktorých sa najmenší obyvatelia Bratislavy budú cítiť príjemne.

Náplň práce

Navrhovanie jednoduchých projektov organizácie dopravy v mestskom prostredí.

Koho hľadáme

Mladý inžiniersky talent, ktorý nám pomôže s projektovaním novej infraštruktúry s cieľom upokojiť dopravu v okolí škôl.

Zručnosti:

  • Práca v ACAD – mierne pokročilý
  • Navrhovanie jednoduchých projektov organizácie dopravy v mestskom prostredí (skúsenosti sú prínosom) – mierne pokročilý
  • Ovládanie noriem a legislatívy – mierne pokročilý

Platové podmienky

od 7€/hodinu

V prípade záujmu pošlite životopis a motivačný list na info@mestopredeti.sk do 20. 6. 2023.

O projekte Mesto pre deti

Mesto pre deti je iniciatíva hlavného mesta a MIB, ktorej cieľom je zlepšiť život v Bratislave tým najmenším, a tým vlastne všetkým obyvateľom mesta, počúvať potreby mladých ľudí a reflektovať ich. Cieľom projektu Mesto pre deti je zvyšovať bezpečnosť v okolí škôl, vytvárať inkluzívne prostredie priateľské ku všetkým deťom, redukovať pohybové bariéry, dopravné zápchy aj škodlivý smog. Iniciatíva reaguje na súčasnú situáciu, kedy stále viac detí vozia rodičia do školy autom, a to aj napriek tomu, že bývajú v jej blízkosti. Projekt organizuje Metropolitný inštitút Bratislavy v spolupráci s hlavným mestom a organizáciou UNICEF. Do projektu Mesto pre deti sa v tomto roku zapojilo 10 základných škôl v Bratislave, ktoré na základe dát vybrali odborníci z MIB za najvhodnejšie na základe počtu detí v škole, dopravnej situácie či stavu verejných priestorov v jej okolí. Kľúčovým kritériom výberu škôl bol aj počet detí navštevujúcich školu, ktoré prišli z Ukrajiny. Na zapojených školách postupne prebehli alebo prebehajú participatívne aktivity a v rámci nich aj festivaly Ulice na hranie.