Projektový manažér/ka komunikácie pre projekt Mesto pre deti 

Kariéra
7. júna 2023

Zaujal ťa projekt Mesto pre deti zameraný na bezpečnosť a inklúziu detí v meste a chceš nám pomôcť rozšíriť jeho myšlienky medzi všetkých Bratislavčanov a Bratislavčanky? Pripoj sa do tímu ako projektový manažér/ka, ktorý uchopí komunikáciu tejto milej iniciatívy.

O pracovnej pozícii

Projektový manažér/ka komunikácie pre Mesto pre deti je v stálom kontakte s projektovým tímom Mesto pre deti. Má prehľad o jednotlivých aktivitách, aktívne navrhuje ich spracovanie a produkčne a realizačne ich zastrešuje.  

Projekt má projektovú manažérku a tím ľudí, ktorí na ňom pracujú z obsahového, odborného a participatívneho hľadiska. Komunikačný človek má priniesť kreatívne spracovanie projektu a výstupov, zastrešiť produkciu potrebnú pre hladký priebeh projektu a jednotlivých čiastkových aktivít. 

Náplň práce

Celkové zastrešenie komunikácie projektu Mesto pre deti:

 • strategické uchopenie projektu v rámci dlhodobej komunikácie 
 • zbieranie informácií a podkladov k projektu priebežne, aj k jednotlivým aktivitám v rámci projektu od projektového tímu a zastrešenie komunikačných výstupov z nich  
 • navrhovanie kreatívneho spracovania výstupov z projektu 
 • tvorba komunikačného plánu, jeho sledovanie a dodržiavanie 
 • produkčné zastrešenie aktivít komunikácie v projekte (tlačových besied, kreatívnych komunikačných aktivít napr. počas festivalu Ulice na hranie)
 • spracovanie a príprava jednoduchých výstupov (krátke IG a FB stories, jednoduchý text na pozvánku, fotky z aktivity) 
 • koordinácia v aktivitách s komunikačným tímom (PR špecialistkou a online špecialistom) a partnerom projektu Unicef 
 • sledovanie deadlinov, koordinovanie ostatných kolegov v tíme pri komunikačných aktivitách 
 • sledovanie rozpočtu pre daný projekt
 • reporting
 • komunikácia a zadávanie úloh grafikom 
 • komunikácia a zadávanie úloh tlačiarni (príprava objednávok a ich spracovanie)

Koho hľadáme

Hľadáme tímového hráča/hráčku, koho nerozhodia ani blížiace sa deadliny. Očakávame tiež dochvíľnosť, spoľahlivosť, kreativitu, strategické premýšľanie a schopnosť prioritizácie. Aktívna angličtina je nevyhnutná pre komunikáciu s partnermi projektu.

Termín a rozsah spolupráce

Typ spolupráce: dohodou. Rozsah práce je minimálne 20 hodín do týždňa v priebehu najbližších mesiacov do konca roka 2023

Platové podmienky

od 10€/hodinu

V prípade záujmu pošlite životopis a motivačný list na info@mestopredeti.sk do 20. 6. 2023.

O projekte Mesto pre deti

Mesto pre deti je iniciatíva hlavného mesta a MIB, ktorej cieľom je zlepšiť život v Bratislave tým najmenším, a tým vlastne všetkým obyvateľom mesta, počúvať potreby mladých ľudí a reflektovať ich. Cieľom projektu Mesto pre deti je zvyšovať bezpečnosť v okolí škôl, vytvárať inkluzívne prostredie priateľské ku všetkým deťom, redukovať pohybové bariéry, dopravné zápchy aj škodlivý smog. Iniciatíva reaguje na súčasnú situáciu, kedy stále viac detí vozia rodičia do školy autom, a to aj napriek tomu, že bývajú v jej blízkosti. Projekt organizuje Metropolitný inštitút Bratislavy v spolupráci s hlavným mestom a organizáciou UNICEF.

Do projektu Mesto pre deti sa v tomto roku zapojilo 10 základných škôl v Bratislave, ktoré na základe dát vybrali odborníci z MIB za najvhodnejšie na základe počtu detí v škole, dopravnej situácie či stavu verejných priestorov v jej okolí. Kľúčovým kritériom výberu škôl bol aj počet detí navštevujúcich školu, ktoré prišli z Ukrajiny.

Na zapojených školách postupne prebehli alebo prebehajú participatívne aktivity a v rámci nich aj festivaly Ulice na hranie.