Ako vytvoriť obľúbenú ulicu: Pozývame vás na diskusiu

22. marca 2023

Diskusia sa uskutoční 3. apríla 2023 o 18:00 v kaviarni Emil v Mirbachovom paláci.

Čo majú spoločné ulice, kde ľudia radi trávia čas? Existujú pravidlá, ktoré musia architekti splniť, aby vytvorili obľúbené ulice? Budú tieto pravidlá platné aj o sto rokov? A ako je na tom Bratislava s verejnými priestormi v porovnaní s inými mestami?

O tom sa budeme rozprávať na diskusii Plánujeme Bratislavu: Ako vytvoriť obľúbenú ulicu, ktorú organizujeme pri príležitosti 4. výročia vzniku Metropolitného inštitútu Bratislavy.

Pozvanie do diskusie prijal česko-japonský architekt, publicista a pedagóg Osamu Okamura, ktorý sa o uliciach bude rozprávať s architektkou Natáliou Puschmannovou zo Sekcie tvorby mestských priestorov MIB a architektom a riaditeľom Sekcie verejných priestorov MIB Romanom Žitňanským.

Diskusiu moderuje: Martin Staňo

Diskusia sa uskutoční 3. apríla 2023 o 18:00 v kaviarni Emil v Mirbachovom paláci. Vstup je voľný, diskusiu budeme streamovať na stránke MIB na Facebooku. 

Ďalšie aktuality

Zobraziť viac aktualít

Parky a príjemné verejné priestory. Oživenie nevyužitých území na Mlynských nivách prinesie viac než novú výstavbu

25. 9. 2023

Mlynské nivy a ich východná časť predstavujú dnes územie so siedmimi rozsiahlymi brownfieldmi po bývalých priemyselných areáloch. Územie je málo priep...

Mlynské nivy: Štvrť, kde bude všetko potrebné v pešej dostupnosti do 15 minút

30. 8. 2023

Mnohé mestá čelia výzve, ako sa prispôsobiť rastúcej populácii pri zachovaní kompaktnosti mesta aj kvality života. ...

Plánujeme štvrť 21. storočia: S kvalitnou školou, bez zápch, s množstvom zelene

18. 8. 2023

Nová štvrť v dotyku s centrom mesta, blízko k Dunaju, s množstvom parkov, električkou ako hlavnou formou dopravy a verejnými priestormi pre všetkých. ...