Územná štúdia školstva
Metropolitný inštitút Bratislavy v spolupráci s Hlavným mestom Bratislava a ďalšími expertmi spracoval ďalší z podkladov pre Metropolitný územný plán – územnú štúdiu školstva.

Tento dokument na 46-tich stranách mapuje komplexnú problematiku materských, základných a stredných škôl na území Bratislavy. Ide o výstupné dáta z územnej štúdie vo forme územnotechnických podkladov. Súčasťou sú, okrem všeobecnej analýzy stavu školskej infraštruktúry v meste, aj pasporty škôl, ktoré obsahujú údaje o školských areáloch, vlastníctve, zriaďovateľoch, športovom vybavení či počtoch žiakov. Jednotlivé dáta sú dostupné v novej webovej mapovej aplikácii mesta, ktorú vyvinuli špecialisti Metropolitného inštitútu Bratislavy.
Územná štúdia obsahuje aj demografické analýzy a prognózy, ktoré modelujú, ako sa pravdepodobne budú vyvíjať počty žiakov a žiačok bratislavských škôl v budúcnosti. Dáta vychádzajú z Demografickej prognózy, ktorú metropolitný inštitút zverejnil minulý rok. Išlo o prvý dôležitý podklad pre pripravovaný Metropolitný územný plán. Ďalšími podkladmi budú územné štúdie: ÚŠ bývania, ÚŠ zdravotníctva, ÚŠ sociálnej starostlivosti, ÚŠ športu a ÚŠ zelene.
Nový prístup k zberu dát
Súčasný dokument nadväzuje na posledný spracovaný územný generel školstva z roku 2014. Na územnú štúdiu školstva odborníci zbierali a analyzovali dáta priebežne 4 roky, pričom nešlo len o samotný zber, ale prakticky o nastavenie nového systému zberu a interpretácie dát. Cieľom bolo predstaviť informácie menej tabuľkovo a viac ako zrozumiteľné a prehľadné mapové schémy, aplikácie a storymapy s interaktívnym obsahom.
Výsledkom je užívateľsky prívetivá webová mapová aplikácia, ktorá môže okrem mesta a mestských častí osloviť aj širšiu verejnosť.
Na ňu nadväzuje aj storymapa, interaktívna dátová mapa, ktorá vizuálne interpretuje najdôležitejšie dáta a snaží sa odpovedať na otázku: Bude dosť miest v školách a škôlkach v Bratislave?