Mesto pre deti

Deti sú pre mesto dôležité.

Sú rovnocenní partneri pri plánovaní a rozvoji mesta. Vidia mesto, jeho fungovanie, bezpečnosť či verejné priestory svojou optikou, ktorú musíme poznať, vedieť vyhodnocovať a aplikovať do bezpečného mesta pre deti.

Preto mesto otvárame deťom. Chceme, aby si ho mohli užiť, nahliadnuť do fungovania mesta a dlhodobo nám posielať svoj názor, čo sa môže zmeniť, zlepšiť, alebo čo by sa malo, naopak, zachovať.

V spolupráci s hlavným mestom sme vytvorili platformu, cez ktorú môžu najmenší obyvatelia a obyvateľky posielať primátorovi nápady pre lepšiu Bratislavu. Vítané sú akékoľvek návrhy na zmeny verejného priestoru v okolí ich domova, školy, obchodu či obľúbeného ihriska.

Platforma bude fungovať dlhodobo a podnety budeme pravidelne vyhodnocovať a posielať kompetentným oddeleniam na magistráte. Autorov a autorky najlepších nápadov či podnetov si primátor pozve do Primaciálneho paláca, kde sa o nich s deťmi osobne porozpráva.

Povedz nám, ako zlepšiť Bratislavu

Napíš nám! Pošli obrázok, list alebo natoč video o tom, čo sa môže v tvojom okoli zlepšiť, zmeniť alebo ponechať, aby bola Bratislava lepšie mesto pre deti.

Zapoj sa

Zaži mesto pre deti!

Prihlás sa so svojou triedou na aktivity, ktoré si pre vás pripravili rôzne mestské organizácie.

Zistiť viac

Partneri projektu