Ľudia a mesto

Organizácia: Múzeum mesta Bratislavy

Maximálna kapacita: 25 - 30 detí

Miesto: Apponyiho palác, Radničná 1, Bratislava

Nová výstava Ľudia a mesto prezentuje obraz mesta a jeho obyvateľov od konca 13. storočia po 90. roky 20. storočia. Počas lektorského výkladu si spolu žiakmi a žiačkami porozprávame o vývoji mesta Bratislava. V úvode pomocou časovej osi si začleníme mesto do štátnopolitického rámca, povieme si o významných udalostiach a osobnostiach dejín. Vývoj mestského priestoru žiaci a žiačky spoznajú štyri samostatné miestnosti – Mesto v hradbách, Mesto otvárajúce sa, Mesto rozrastajúce sa a Mesto na dvoch brehoch. Vývoj mesta je doplnený zasadením do geograficky vytvoreného priestoru riekou Dunaj a podobami právneho postavenia mesta. Vo výstave sa nachádza aj mnoho mapových, grafických a iných vizuálnych interaktívnych prvkov. Určite zaujme aj zásadný prvok výstavy, ktorým je zakomponovanie životného štýlu obyvateľov (anonymných ale aj konkrétnych) prostredníctvom artefaktov spojených s ich profesiou, predmetov každodennosti, archívnych prameňov dokladajúcich statusové a sociálne rozvrstvenie obyvateľov mesta.

Ideálne pre: žiaci I. a II. stupňa ZŠ

Bariérový prístup

Kontaktná osoba pre túto aktivitu: Zahradníčková Zuzana, zuzana.zahradnickova@bratislava.sk, 0911 714 278

V sobotu a nedeľu budú pre všetkých bratislavských školákov ZADARMO vstupy do Múzea mesta Bratislavy a Galérie mesta Bratislavy. Prihlásenie vopred nie je potrebné.

Prihlasovanie na aktivity bolo ukončené


Warning: Undefined variable $booking_inserted in /data/3/a/3a4ed359-51b5-4c07-8002-ca631f63c4a5/mib.sk/web/wp-content/themes/mib/single-events.php on line 226