Doktor Les

Organizácia: Mestské lesy v Bratislave

Maximálna kapacita: 25 detí

Miesto: Vychádzka začína na Partizánskej lúke

VŠETKY TERMÍNY OBSADENÉ

Aktivita prebieha v lese na dendrologickom chodníku. Počas prechádzky sa deti dozvedia o vplyvu lesa a prírody na naše zdravie. Každý strom skrýva v sebe doktora, mnohé bylinky majú liečivé účinky. Povieme si ako vplýva pohyb a pobyt v lese na našu dobrú kondíciu, prečo sa nám v lese lepšie dýcha. Započúvame sa do zvukov lesa, zapojíme chuť aj čuch.

Program je zameraný na pozitívny vplyv lesa na ľudské zdravie cez aktivity lesnej pedagogiky. Rozoberieme si primeraným spôsobom tri okruhy a to :
Ľudské zdravie a fyzická aktivita (prostredníctvom turistiky a hier)
Ľudské zdravie a funkcie lesov (pitná voda, ovzdušie, dýchanie).
Ľudské zdravie a jedlo & medicína (zdravé potraviny – zverina, huby, lesné ovocie plus bylinky a lesný med)

V prípade nepriaznivého počasie je možné realizovať program v budove Mestských lesov (cca 2 km od Partizánskej lúky) vo forme prednášky a prednášku kombinovať s ochutnávkou pripravených zdravých lesných pochutín či už vo forme čaju, lesného med, alebo lesných plodov.

Ideálne pre: I. a II. stupeň ZŠ

Kontaktná osoba pre túto aktivitu: Jana Znášiková, jana.znasikova@mlba.sk

V sobotu a nedeľu budú pre všetkých bratislavských školákov ZADARMO vstupy do Múzea mesta Bratislavy a Galérie mesta Bratislavy. Prihlásenie vopred nie je potrebné.

Prihlasovanie na aktivity bolo ukončené


Warning: Undefined variable $booking_inserted in /data/3/a/3a4ed359-51b5-4c07-8002-ca631f63c4a5/mib.sk/web/wp-content/themes/mib/single-events.php on line 226