Špecialista/ka sociálno-ekonomickej geografie a demografie

Kariéra
15. októbra 2024

Láka ťa práca na tvorbe územného plánu hlavného mesta Bratislava? Analytika, tvorba metodických a strategických materiálov či interpretácia vývoja v kontexte miest a populácie ťa nadchli? Daj nám o sebe vedieť!

Pracovná náplň:

  • Participácia na spracovaní územného plánu hlavného mesta Bratislava.
  • Spolupráca na tvorbe koncepčných, metodických a strategických materiálov pre potreby územného plánovania.
  • Špecializované odborné zameranie na populačný vývoj, sociálnu a lokalizačnú problematiku v oblasti osídlenia.
  • Analytická činnosť v kontexte obyvateľstva a jeho aktivít z priestorového, časové alebo ekologického hľadiska, trendy a interpretácia.
  • Participácia na tvorbe koncepcie rozvoja a zabezpečovanie koordinácie celomestských hospodársko-sociálnych systémov z hľadiska aktuálnych trendov demografie a sociálno-ekonomickej geografie vo vzťahu k celomestským a regionálnym väzbám v oblasti urbanizmu a územného plánovania.
  • Spracovanie, koordinácia a tvorba regionálnych, priestorových a tiež štrukturálnych modelov demografického a socioekonomického rozvoja mesta.
  • Spolupráca s odborníkmi v danej oblasti s cieľom zabezpečenia najaktuálnejších informácií výsledkov vedy a výskumu pre tvorbu územného plánu mesta.
  • Príprava stanovísk a substanovísk hlavného mesta SR Bratislavy k spracovaným územnoplánovacím podkladom a k spracovanej územnoplánovacej dokumentácií podľa príslušných ustanovení stavebného zákona z hľadiska príslušných funkčných systémov.

Požiadavky na kandidátov/-ky:

  • Ukončené vysokoškolské vzdelanie 2. stupňa.
  • Prax v odbore min. 2 roky.
  • Počítačové znalosti: Office – základy/ GIS (arcgis, arcview, qgis) – pokročilý.

Vítané pracovné skúsenosti a odborné znalosti:

  • Znalosť cudzieho jazyka.
  • Základná znalosť územného plánu hlavného mesta SR Bratislavy v znení zmien a doplnkov prípadne územných plánov zón na území hlavného mesta SR Bratislavy.
  • Odborná prax v štátnej správe resp. v samospráve.
  • Odborná prax v územnom plánovaní.

Zamestnanecké výhody, benefity

  • Pružný pracovný čas.
  • Sociálna politika – príspevok na stravu formou UP stravovacej karty, alebo priamo hotovosť na osobný účet.
  • Multisport karta.
  • Príspevok na dopravu
  • 2 dni v kalendárnom roku na regeneráciu pracovnej sily.
  • Zvýšený výmer dovolenky o 1 týždeň nad rámec zákona.
  • Možnosť profesijného a odborného rastu (domáce a zahraničné konferencie a prednášky).
  • Školenia.
  • Práca pre mesto.

Plat:

1600 eur

Uvedený ponúkaný plat je funkčný plat podľa zákona č. 553/2003 Z.z. o odmeňovaní niektorých zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme, ktorý zohľadňuje priznanie príplatkov k tarifnému platu, najmä podľa schopností, výsledkov, rozsahu a kvality plnenia pracovných úloh úspešného uchádzača.

Na osobné stretnutie si vyhradzujeme právo pozvať len vybraných kandidátov.

Informácie o výberovom konaní

Zoznam požadovaných dokladov a materiálov:
1. motivačný list
2. životopis

Na osobné stretnutie si vyhradzujeme právo pozvať len vybraných kandidátov. Žiadosť spolu s požadovanými prílohami doručte elektronicky najneskôr do 11. 11. 2024.